• პოლიციამ სოფელ სათხაში მომხდარ მკვლელობაში ბრალდებული პირი ცხელ კვალზე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1997 წელს დაბადებული ო.პ. დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის სოფელ სათხაში რამდენიმე პირს შორის მოხდა ურთიერთშელაპარაკება, რა დროსაც ბრალდებულმა ო.პ.-მ თანასოფლელები - 1988 წელს დაბადებული ს.ა., 2001 წელს დაბადებული ს.ბ. და 1990 წელს დაბადებული ვ.ბ. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით დაჭრა. ამავე კონფლიქტის დროს, ცივი იარაღით სხეულზე დაზიანებები მიიღო 1996 წელს დაბადებულმა მ.ი.-მ.
ს.ა. მიყენებული ჭრილობების შედეგად საავადმყოფოში მიყვანამდე გარდაიცვალა, ხოლო დანარჩენ 3 პირს ექიმებმა შესაბამისი სამედიცინო დახმარება აღმოუჩინეს.
ბრალდებული ო.პ. შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა, თუმცა სამართალდამცველებმა მალევე დაადგინეს მისი ადგილსამყოფელი და მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს.
საქმესთან დაკავშირებით სხვა გარემოებების გამოკვეთისა და აღნიშნულ ფაქტთან შემხებლობაში მყოფი სხვა პირების დადგენა-დაკავების მიზნით გრძელდება ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებები.
დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 109-ე მუხლის მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს.

• Police detained a person responsible for murder in Satkha village as a result of...
Police detained a person responsible for murder in Satkha village as a result of immediate activities
The officers of Detectives Division under Samtskhe-Javakheti police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-investigative activities, detained O.P. (DoB 1997) for premeditated murder committed under aggravating circumstances.
Investigation established that in Satkha village, Ninotsminda municipality, the conflict took place between several individuals, during which the accused person, O.P. wounded his co-villagers: S.A. (DoB 1988) S.B. (DoB 2001) and V.B. (DoB 1990) with a firearm. During the same conflict M.I. (DoB 1996) also received body injuries with a cold steel
S.A. died before being transferred to the hospital, while the rest of persons received relevant medical aid.
O.P. fled from the place of crime, however his whereabouts was soon established by the law enforcers several hours after the crime.
Operative-search and investigative actions are underway to establish other circumstances related to the case and identify / detain other linked with the mentioned fact.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder committed under aggravating circumstances, article 109, III part of the Criminal Code of Georgia.